Szkoła Tańca Katowice

Szkoła Tańca Katowice

Autor 0
 • SZKOŁA TAŃCA KATOWICE 1992

  Oficjalny start zajęć Ślaskiej Szkoły Tańca Dariusz Kurzeja

  Pierwsze nasze Kursy Tańca Towarzyskiego uruchomiliśmy w Katowicach i Mysłowicach już w 1992 roku. Właśnie wtedy, po dwuletnim studium pomaturalnym, dwoje naszych instruktorów tańca obroniło Dyplom Ministerstwa Kultury i Sztuki w Warszawie – o kierunku taniec… a potem już poleciało. Podążając za rozwojem tańca i muzyki, dodawaliśmy inne formy taneczne, zwiększając jednocześnie dostępność naszych zajęć w innych miastach.

  Regularne zajęcia taneczne Szkoły Tańca Katowice, odbywają się w Szkole Podstawowej nr 12 przy ulicy Paderewskiego 46 (za pomnikiem).

 • WORLD DANCE PROGRAMME

  Jedyni na Śląsku zdaliśmy egzamin do Imperial Society of Teachers of Dancing

  Od 1996 roku, jako członkowie Królewskiego Towarzystwa Nauczycieli Tańca Wielkiej Brytanii, oferujemy Ci najlepszą możliwą wiedzę w tańcu towarzyskim. Dodatkowo realizowany przez nas Światowy Program Tańca, spowoduje, że wszystko czego się u nas nauczysz, wykorzystasz na całym świecie. Dlatego nie będzie, ani muzyki, ani tańca, które mogłyby Cię zaskoczyć na tanecznym parkiecie. Od wielu lat nasza metodyka nauczania sprawdza się także w Salsie Cubana, Bachacie, Kozombie, Tańcu Brzucha, a nawet w Hip Hop’ie…

 • 30 LAT TRADYCJI - 9 MIAST ŚLĄSKA

  Żyjemy tańcem, uczymy tańca, zapraszamy do tańca

  Zaczynaliśmy uczyć tańca grając z płyt winylowych i kaset magnetofonowych. To, że po 30 latach działalności nadal możesz skorzystać z naszej wiedzy, zawdzięczmy zadowolonym klientom. Rzetelność, najwyższą jakość nauczania oraz największe doświadczenie. To właśnie otrzymasz w Śląskiej Szkole Tańca Katowice. Obecnie możesz nas spotkać w Bytomiu, Chorzowie, Dąbrowie Górniczej, Katowicach, Mikołowie, Piekarach Śląskich, Sosnowcu, Tarnowskich Górach, Tychach… tak, właśnie, bo naszym celem jest i będzie, być jak najbliżej Was.

 • PO OWOCACH NAS POZNACIE

  Finały Mistrzostw Polski i You Can Dance, starty na Mistrzostwach Świata

  Osiągnięcia nasze i naszych wychowanków docenione zostały przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Katowicach. Dlatego w 1992 roku uzyskaliśmy I Kategorią Instruktorską. Na naszym kanale na YouTube zobaczysz jak tańczą nasi wychowankowie. Czyli osoby, które w naszej Szkole Tańca w Katowicach uzyskały swoje umiejętności. Jako, że prezentują się w tańcu towarzyskim, Salsie Cubana, Hip Hop’ie, Tańcu Brzucha, Bachacie a nawet Kizombie, masz okazję ocenić czy jest to poziom nauczania, który Cię interesuje. Więcej o sukcesach naszych tancerzy przeczytasz dalej w tym artykule oraz zobaczysz wybrane filmy.

Śląska Szkoła Tańca Katowice poleca nowe kursy tańca:

Jeżeli nie ma tu zajęć tanecznych, które Cię interesują, koniecznie sprawdź w najbliższym mieście lub zadzwoń do nas. Zapytaj o najbliższe zaplanowane kursy tańca w Katowicach.

Tel. +48 516 049 049

„…Żyjemy Tańcem, Uczymy Tańca, Zapraszamy do Tańca…”

Uwaga ! Zanim zmobilizujesz się by przyjść do nas, zawsze upewnij się, na tej właśnie stronie, telefonicznie lub sms-em, czy termin i miejsce pozostały aktualne. Wszelkie zmiany pojawią się w pierwszej kolejności tutaj oraz na naszej historycznej stronie www.taniec.slask.pl.
Kursy Tańca przeznaczone są dla młodzieży starszej i osób dorosłych. Nie ma potrzeby przychodzenia parami. Zawsze obowiązuje zmienne obuwie

 

 

Wyłącznie dla absolwentów Śląskiej Szkoły Tańca Katowice oferujemy, działający od 1992 roku, atrakcyjny system zniżek na kursy tańca, dla wszystkich uczestników naszych zajęć :

 • 20 % zniżki przy powtarzaniu danego stopnia Kursu Tańca
 • 50 % zniżki przy powtarzaniu stopnia po zdanym egzaminie VI stopnia.
  Tylko w Śląskiej Szkole Tańca po ukończeniu wszystkich sześciu stopni za Kurs Tańca, Salsy Cubana lub Bachaty z Kizombą, zapłacisz 60 zł miesięcznie !
 • 100 % zniżki na Kursy Tańca dla członków Klubów Tanecznych dla Dorosłych. Dlatego codziennie możesz tańczyć na Kursach Tańca naszej Szkoły zupełnie gratis, a dodatkowo, w Klubie Tańca rozwijasz swoją technikę tańca !
 • 100 % zniżki na wszystkie zajęcia Klubów Tanecznych dla Dorosłych dla członków Klubu Tańca Sportowego

 

 

W naszej Szkole Tańca nie ma wcześniejszego wpłacania pieniędzy, zapisów, żadnych rocznych umów i „promocji” typu „zapłać z góry za pół roku, dostaniesz kubek gratis i jeszcze tańczące skarpetki”. Jesteśmy rzetelni w tym co robimy, a wiedza i doświadczenie naszych instruktorów bije innych na głowę. Sprawdź nas. Zabierz po prostu zmienne obuwie i przyjdź na pierwsze spotkanie.

Zobacz, spróbuj i dopiero zadecyduj o kontynuacji nauki w naszej Szkole. Za pierwsze zajęcia zapłacicie jeżeli będziecie zadowoleni. To dotyczy wszystkich form tanecznych w Śląskiej Szkole Tańca Dariusz Kurzeja – Katowice.

Śląska Szkoła Tańca Katowice

współpraca z Teatrem Śląskim, Coca Colą, Pałacem Młodzieży w Katowicach

Jako, że działamy na terenie Śląska od 1992 roku, mieliśmy zatem wiele okazji do współpracy z katowickimi instytucjami i firmami w naszej dziedzinie. Najlepszym przykładem są „dni Terpsychory”, które współorganizowaliśmy z Teatrem Śląskim w Katowicach im. Stanisława Wyspiańskiego. Ponieważ na scenie wystąpiło wielu artystów i tancerzy z naszej Szkoły Tańca, a sam teatr był wypełniony widownią po brzegi, dlatego w zupełnie wyjątkowy sposób uczciliśmy Terpsychorę. Było to gigantyczne przedstawienie taneczne na cześć dnia greckiej muzy tańca.

Pomimo, że Coca Cola miała wtedy swoją centralę w Gdańsku, to właśnie do Śląskiej Szkoły Tańca Katowice, zwróciła się firma ze swoją akcją taneczno-promocyjną. Przeprowadziliśmy razem z Coca Colą cały karnawałowy cykl pokazów i nauki tańca w największych dyskotekach Śląska. Nie tylko z nimi mieliśmy okazję tworzyć coś wyjątkowego. Takie firmy jak Seat, Polskie Linie Lotnicze Lot czy Supadance Polska, niejednokrotnie z nami współpracowały.

We współpracy z Pałacem Młodzieży z Katowic, w sali marmurowej, zorganizowaliśmy pierwsze nasze Kursy Tańca w tym mieście. Wkrótce potem szkolenia dla instruktorów tańca przygotowujące do egzaminów z Techniki Tańca wg. Imperial Society of Teachers od Dancing. Dla regionalnej Izby Budownictwa w Katowicach przygotowaliśmy to co u nas najlepsze, czyli warsztaty tańca użytkowego i pokaz tańca sportowego.

Występ przed prezydentem RP na Gali Business Center Club – pokaz Szkoły Tańca Katowice

Nasi tancerze oraz sportowe pary taneczne mieli wyjątkową okazję wystąpienia przed prezydentem RP Aleksandrem Kwaśniewskim na Śląskiej Gali Business Center Club. Odbyła się ona w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Katowicach w skansenie za stadionem śląskim.

Cała impreza była zamknięta, a naszych tancerzy kilkukrotnie sprawdzała ochrona. Po jej przejściu zostaliśmy uraczeni wyjątkowymi poczęstunkami. Na wystawach i prezentacjach zobaczyliśmy sprzęt (samochody, komputery, kamery etc), który nie był jeszcze nigdzie dostępny. Młodzież miała używanie 😉 Nasz występ zaczął się zaraz po koncercie Golec Orkiestra i zyskał duży aplauz, bo wtedy taniec sportowy, w ogóle taniec, nie był tak znany dzięki telewizji i mediom, jak dzisiaj.

Urząd Wojewódzki w Katowicach zaprosił Śląską Szkołę Tańca Katowice

wraz z zespołem De Mono oraz Jose Torresem i jego muzykami, do uświetnienia 25-lecia Dziennika Zachodniego. Było to olbrzymie przedsięwzięcie, w którym uczestniczyli tancerze propagujący najróżniejsze formy tańca. Był balet, jazz, taniec towarzyski, narodowy…

Próby trwały kilka tygodni, a wszystko wypadło tak, że dech w piersiach odebrało nawet uczestnikom pokazów, a co dopiero zaproszonym gościom. Sceneria holu UW (polecam zobaczyć na żywo) oraz świece, stroje, dymy, niesamowita muzyka. To jest to co kochamy robić, dawać serce, przeżycie, energię. Wszystko zakończyło się wspaniałym balem, a my zyskaliśmy kolejny powód by nadal, jak najlepiej, robić  to co robimy.

Szkoła Tańca Katowice i Potańcówki w Rynku z Urzędem Miasta w Katowicach, kubański piątek

Od 2016 wystartowały pierwsze w Katowicach piątkowe Potańcówki w Rynku (pod palmami) i dotrwały do 2019. 2020 wiadomo pandemia. Początki były trudne, bo nadal w naszym kraju umieć za dużo, mieć zbyt dobre wykształcenie to blamaż, a już potrafić coś dobrze zatańczyć? Masakra!

Niemniej jednak, z tygodnia na tydzień, co piątek na katowickich potańcówkach Śląskiej Szkoły Tańca, pojawiało się coraz więcej chętnych. Gdy ogłosiliśmy kubański piątek zjechali się nasi salseros ze wszystkich naszych miast i ledwo się mieściliśmy w Ruedzie de Casino. Podobnie gdy ogłosiliśmy wspólnego walca w Rynku dotarły nawet nasze pary z Mikołowa i Tarnowskich Gór! Potańcówki współorganizowaliśmy z Przystankiem Śniadanie oraz UM Katowice.

Przed każdą zabawą taneczną na świeżym powietrzu, instruktorzy tańca z naszej Szkoły w Katowicach przez godzinę uczyli kroków podstawowych jakiegoś tańca. Co tydzień można było poznać inny taniec, a jest ich zatrzęsienie. Samba, Walc, Chacha, Rock and Roll, Tango Argentino, Mambo, Discofox, Salsa, Foxtrot, Bachata, Rumba, Quickstep, Jive amerykański… naprawdę było ciekawie i zarazem wesoło.

Szkoła Tańca Katowice rzetelnie uczy tańca od 1992 roku

we wszystkich naszych miastach, krzewiąc kulturę bycia, tańca i wreszcie życia, bo gdy potrafisz tańczyć, wsłuchać się w muzykę Twoje życie jest pełniejsze. Dla nas taniec to samo życie stąd nasze, ponad ćwierćwieczne już motto „…żyjemy tańcem, uczymy tańca, zapraszamy do tańca…” i pomimo zalewu różnych „szkół tańca” my, od 1992, nadal robimy swoje i nadal na najwyższym możliwym poziomie.

Każdego staramy się rozgryźć i nie ma dla nas „beznadziejnych przypadków”. Jeżeli ktoś Ci tak powiedział i poddajesz się w kwestii tańca, przyjdź do nas. Wyciśniemy Cię jak cytrynę, ale nasze doświadczenie oraz pasja, którą mają wszyscy nasi instruktorzy, pozwoli Ci na nowo spojrzeć na taniec i być może zarazić Cię baccillus tancensis.

Zgromadzona wiedza pozwala nam dzisiaj na sędziowanie par innych szkół tańca

Po dwuletnim studium, obroniliśmy Dyplom Ministerstwa Kultury i Sztuki w Warszawie, o kierunku taniec. Osiągnięcia nasze i naszych wychowanków pozwoliły nam uzyskać I Kategorię Instruktorską Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Katowicach. Obecnie jesteśmy jedyną szkoła tańca na Śląsku posiadającą Dyplom Królewskiego Towarzystwa Nauczycieli Tańca Wielkiej Brytanii (Imperial Society of Teachers of Dancing). W Śląskiej Szkole Tańca Katowice, pracuje obecnie 6 sędziów tańca, w tym 4 sędziów Polskiego Towarzystwa Tanecznego oraz oczywiście Dariusz Kurzeja.

Sędzia Polskiego Związku Tańca Sportowego, PTT oraz World Dance Council (WDC) i World Dance Sport Federation (WDSF). Kwalifikacje umożliwiają nam sędziowanie przeglądów tańca, festiwali i turniejów tańca. Oceniamy Taniec Sportowy, Hip hop, Mambo, Elecric Boogie, Disco Dance i Show Dance. Od zwykłych regionalnych przeglądów do Mistrzostw Polski w tych tańcach włącznie.

Mistrzowskie sportowe pary taneczne klasy A i S – nasi wychowankowie

Szkoła Tańca Katowice, nie tylko zaczęła odnosić sukcesy, ale też pod nazwą Śląska Szkoła Tańca Dariusz Kurzeja zaczęła promieniować na inne miasta. W Bytomiu powstał nasz pierwszy Klub Tańca Sportowego „ADiK”. Pierwsze duże sukcesy naszych wychowanków nadeszły już po roku działalności klubu. 1 miejsce w klasie E na Mistrzostwach Okręgu Śląskiego uzyskane przez Mirosława Rybę i Barbarę Myszur  oraz 3 miejsce Marcina Delewskiego i Bożeny Jurczak.

Taneczny Klub Sportowy „Śląska Szkoła Tańca Katowice”

Obecnie „ADiK” to już stowarzyszenie kultury fizycznej Taneczny Klub Sportowy „Śląska Szkoła Tańca”. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt par klas E do S. Pierwszą klasę mistrzowską w tańcu sportowym, klasę „A” w tańcach latynoamerykańskich, zdobyła dla naszej szkoły para Piotr Szczygieł i Patrycja Wasilewska. Wkrótce potem wywalczyli klasę „A” także w tańcach standardowych. Pierwszą klasę międzynarodową „S” uzyskała para Krzysztof Makielak i Milena Dzieniszewska (11 miejsce na Mistrzostwach Polski Latin w kategorii Youth).

Pierwsze sukcesy zagraniczne należały do naszego Tomka Wężykowskiego i Patrycji Wasilewskiej w Stuttgarcie na German Open Championships. Tomek jeszcze potem tańczył na United Kingdom Open Championships z Agatą Szwedą (Quickstep film poniżej). Obecnie Tomek z nową partnerka tańczy w Londynie reprezentując DansWay Studio. Ostatnią z par, które poprzez klasę mistrzowską „A” dotarły do klasy „S”, jest nadal tańcząca z sukcesami para Szymon i Kinga Harazim (zwycięzcy Pucharu Wieczystego 2016).

Poznali się w naszej Szkole, pobrali się i tanecznym krokiem przemierzają wspólny świat. Obecnie zaczynają trenować już swoje pary. Wiele jest par małżeńskich, które poznały się w naszej Szkole Tańca, Mirek i Bożena, Irek i Sylwia, Krzysiek i Gosia, Zbyszek i Ola, Krzysiek i Magda, Adam i Ania, Jurek i Alicja… Część z tych par nadal trenuje w Szkole Tańca Katowice i reprezentuje nas na turniejach tańca sportowego w kategoriach Senior 1 (pow.30 lat) i Senior 2 (pow.40) lat. Joachim i Jola Bednorz z sukcesami startowali w kategorii Senior 3 (pow. 50 lat).

Nasza szkoła tańca to nie tylko sport taneczny

Zwykłe Kursy Tańca Towarzyskiego, dla przecietnego Kowalskiego prowadziliśmy od zamego poczatku. Ponieważ w 1993 roku w Tarnowskich Górach powstał pierwszy Klub Tańca dla Dorosłych, od tego roku zaczęła się nasza przygoda z zajęciami dla dorosłych. Kluby Tańca to już technika i choreografie na wyższym poziomie tańca, czyli tylko dla zapaleńców. W naszym pierwszym Klubie trenowało wtedy taniec 2,5 pary (dwie pary i jeden partner). Dzisiaj mamy takie Kluby Tańca dla Dorosłych we wszystkich naszych miastach. Dlatego właśnie na sportowe obozy taneczne z nami, wyjeżdżają nie tylko dzieci i młodzież, lecz także, a może przede wszystkim dorośli.

Nasza wychowanka Dominika Szeja, znana obecnie bardziej jako Nesajem, zgłębiła tajniki tańca brzucha – Belly Dance. Już po kilku latach prowadzenia zajęć w naszej szkole, pojechała wraz z dziewczynami z jej grupy do Londynu zatańczyć w bollywoodzkim filmie. Ma na swoim koncie sukcesy na wielu festiwalach tańca brzucha, a naszą najlepsza grupę Anwar możecie zobaczyć na filmie poniżej.

Aneta i Darek z naszej szkoły zarazili Salsą Cubana całe rzesze Polaków. Mamy już zajęcia Salsy w trzech miastach oraz trzy Kluby Salsy Cubana. Oczywiście, tak jak w tańcu towarzyskim, na zajęciach klubowych tańczymy trudniejsze choreografie i figury, które pozyskujemy szkoląc sie u najlepszych tancerzy Salsy na świecie.

W klubie wprowadzamy elementy afrokubańskich tańców, Reggaeton, Rumbę Guaguanco a nawet Palo. Bawimy się Ruedą de Casino, wyjeżdżamy na warsztaty taneczne, organizujemy salsoteki i zabawy dla naszych salseros. Tańczyliśmy na scenie z takimi kubańskimi artystami jak Alfredo Garcia, Wilmer i Maria, czy Alberto Valdes i Andria Panagi.

To instruktorzy naszej szkoły tańczyli Kizombę, gdy jeszcze nikt na Śląsku nie wiedział jak ją ugryźć. Dzisiaj oprócz kursów Bachaty i Kizomby mamy także klub rozszerzający umiejętności w tych właśnie tańcach. Dwukrotnie tańczyliśmy na scenie z prekursorami Bachaty dominikańskiej Jorge Burgos (Ataca) i Tanja Kensinger (La Alemana) z USA.

Reprezentowaliśmy Polskę na Mistrzostwch Świata Hip Hop i Electric Boogie

Nasi tancerze kilkukrotnie byli w finale Mistrzostw Polski Hip Hop i Electric Boogie. Była to nasza mini formacja Erka, nasi soliści Agnieszka i Darek oraz duet. W półfinałach znalazła się grupa Destruction oraz nasz duet dziewczęcy. Dwukrotnie reprezentowaliśmy Polskę na Mistrzostwach Świata International Dance Organization w 2008 i 2010 roku. Także u nas trenowała Barbara Hartman – You Can Dance Paryż. Obecnie Szkoła Tańca Katowice stale się rozwija, rozszerza ofertę programową oraz swój zasięg na inne miasta.

Robimy to ro robimy, zawsze najlepiej jak potrafimy. Dla nas lepiej czegoś nie zrobić niż chałturzyć. I tak jest od 1992 roku. I tak zostanie!

Komentarze
0

Zostaw komentarz